R     E     K     L     A     M     A
Informacje o imprezach kawowych, konkursach, zawodach, spotkaniach baristów, prezentacjach, o siorbaniu, przelewaniu i zaparzaniu - PUBLIKUJEMY BEZPŁATNIE. Zapraszamy firmy, instytucje, kawiarnie do przesyłania nam informacji o wydarzeniach!
Strona Główna » Wydarzenia » Aktualne wydarzenia » FESTIWAL KAWY Łódź 2012

FESTIWAL KAWY Łódź 2012

Zapraszamy na Drugą Edycję Festiwalu Kawy, która odbędzie się w dniach 1 - 3 czerwca 2012 roku. W tym roku aż w 21 kawiarniach będzie można cieszyć się kawą w wyjątkowej cenie 3 zł. Uczestnicy festiwalu będą też mogli wybrać Najlepszą Kawiarnię Festiwalową poprzez głosowanie sms, a anonimowe, profesjonalne jury oceni festiwalowe kawy. Specjalne kawowe nagrody zostaną przyznane zarówno kawiarniom, jak i głosującym.
Strefa ekspozycyjna będzie działać od 2 do 3 czerwca w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ przy al. Politechniki 2. To okazja do poznania unikalnych gatunków kaw, a także najnowszych trendów i metod parzenia kawy. Będzie również możliwość przetestowania i porównania najnowszego sprzętu. Odbędą się pokazy oraz szkolenia prowadzone przez najlepszych w Polsce baristów i specjalistów w dziedzinie kawy. W sobotę 2 czerwca rozegrany zostanie również pierwszy Puchar Polski Latte Art. A w niedzielę 3 czerwca I Mistrzostwa Polski IBRIK / CEZVE. Jest to bardzo widowiskowa konkurencja a jej zwycięzca będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Baristów w Wiedniu.

Podczas Festiwalu zorganizowany zostanie po raz pierwszy Puchar Polski Latte Art w bardzo atrakcyjnej formule organizowany i prowadzony przez Medalistę Mistrzostw Polski Latte Art i uczestnika Mistrzostw Świata Latte Art, Marcina Moczydłowskiego z Akademii Espresso. Cup Tasting, czyli sposób testowania kawy zaprezentuje Filip Bartelak, który jako jedyny Polak posiada Certyfikat Quality Grader.

Festiwal Kawy będzie również skupiał ciekawe wydarzenia związane z kawą, jak np. strefa zabaw kawą dla dzieci, autorska wystawa obrazów malowanych kawą Mariusza Gosławskiego, ciekawie zapowiada się także pierwsza eksperymentalna prezentacja o kawie w systemie 3D. Planowana jest także „Kantata o Kawie” w wykonaniu studentów łódzkiej Akademii Muzycznej, czy też konkurs plastyczny organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Plastyków Amatorów na obrazy malowane kawą, pt. "Łódzka Mała Czarna" oraz udział 4 letniego Miłosza, który prawdopodobnie jest najmłodszym baristą w Polsce.

Festiwal Kawy 2012 to głównie Miłośnicy Kawy, zarówno Ci którzy zawodowo zajmują się kawą, tzw. „home bariści”, jak również amatorzy. Festiwal Kawy to jedna wielka kawiarnia, forum  wymiany doświadczeń, dyskusji i towarzyskich rozmów przy kawie.
Zapraszamy na kawę do Kawiarni Festiwalowych, do wzięcia udziału w Festiwalu, spędzenia miło czasu, oraz bliższego poznania towarzyszącego nam na co dzień napoju.

Do zobaczenia na kawie, do zobaczenia na Festiwalu Kawy !

Dowiedz się więcej o:
PROGRAMIE FESTIWALU KAWY
LIŚCIE KAWIARNI FESTIWALOWYCH
RODZAJACH SZKOLEŃ

www.festiwalkawylodz.pl
https://www.facebook.com/FestiwalKawyLodz

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Aktualnie brak komentarzy do tego artykułu.
Bądź pierwszy - dodaj coś od siebie!

WARTO ZOBACZYĆ


CaffePrego na FACEBOOKU

Wszelkie prawa zastrzeżone © Caffè prego! 2019
Projekt i wykonanie: Netsoftware
   |    Reklama    |    O Nas    |    Kontakt z Redakcją    |    Regulamin Konkursowy