R     E     K     L     A     M     A
Informacje o imprezach kawowych, konkursach, zawodach, spotkaniach baristów, prezentacjach, o siorbaniu, przelewaniu i zaparzaniu - PUBLIKUJEMY BEZPŁATNIE. Zapraszamy firmy, instytucje, kawiarnie do przesyłania nam informacji o wydarzeniach!

FESTIWAL KAWY 2012

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy o podjęciu decyzji o organizacji II Festiwalu Kawy. Pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu 2011 w Łodzi. Festiwal Kawy organizowany był równolegle z Festiwalem Dobrego Smaku i synergia obu imprez spowodowała bardzo duże zainteresowanie tym wydarzeniem.
W tym roku cały ciężar organizacyjny przejęły firmy: Delicarte, Quba Cafe Serwis, Primulator oraz Akademia Espresso. Kluczem sukcesu pierwszej edycji był udział najlepszych specjalistów w dziedzinie kawy, najbardziej utytułowanych polskich baristów, a także aktywne uczestnictwo 12 kawiarni festiwalowych.
Festiwal Kawy, organizacyjnie był podzielony na dwa obszary: edukacyjny: szkoleniowo- prezentacyjny oraz część przeznaczoną dla konsumentów oraz koneserów Kawy, którzy mogli degustować kawę w kawiarniach festiwalowych. Całość imprezy zwieńczył szereg konkursów z nagrodami. Podsumowując krótko pierwszą edycję Festiwalu Kawy, można śmiało uznać za bardzo udane Święto Kawy.

Jako organizatorzy otrzymaliśmy bardzo dużo uwag i opinii dotyczących organizacji. W zdecydowanej większości dominowały bardzo pozytywne opinie. Na tej podstawie podjęliśmy decyzję o organizacji Festiwalu Kawy po raz drugi.
Kolejna edycja, to nowe wyzwanie oraz planowany kolejny etap rozwoju tej imprezy. Wewnętrzne konsultacje w środowisku specjalistów z sektora Coffee Business potwierdzają zainteresowanie imprezą tego typu. Pierwsze spotkania organizacyjne dostarczyły dużą ilość ciekawych pomysłów. Już dzisiaj możemy stwierdzić, że o ile uda się nam zrealizować chociaż część naszych zamierzeń, to II Festiwal Kawy ma szansę stać się jedną z najciekawszych imprez kawowych adresowanych do wszystkich „Miłośników Kawy”.

Druga edycja Festiwalu Kawy odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2012 roku. Celem Festiwalu jest propagowanie kultury picia kawy oraz zaprezentowanie kawy jako doskonałego napoju poprzez liczne degustacje, prezentacje i szkolenia prowadzone przez ekspertów. Festiwal ma za zadanie również skupić wielbicieli kawy nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy.
Obecnie trwają prace nad ustaleniem programu oraz miejsca wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia aktualnych informacji na www.festiwalkawylodz.pl, a także na facebook’u. Zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami oraz oczekiwaniami dotyczącymi formuły jaką powinien spełniać Festiwal Kawy. Zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza na stronie festiwalu.

Z pozdrowieniami:
Organizatorzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Aktualnie brak komentarzy do tego artykułu.
Bądź pierwszy - dodaj coś od siebie!

WARTO ZOBACZYĆ


CaffePrego na FACEBOOKU

Wszelkie prawa zastrzeżone © Caffè prego! 2019
Projekt i wykonanie: Netsoftware
   |    Reklama    |    O Nas    |    Kontakt z Redakcją    |    Regulamin Konkursowy